TavsiyelerimMerhaba bu bölümde bilgisayar başında kendimizi geliştirebileceğimizin ispatı olan referans linklerini paylaşacağım. Umarım sizlere de faydalı olur.


1-) 3D Print
Hazır çizimlere ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz veya kendi çizimlerinizi yükleyebileceğiniz bir ortam olan Thingiverse. www.thingiverse.com


2-) Kendin Yap
Eski eşyaları değerlendirerek veya kendi başınıza başarmak istediğiniz komplike şeyleri evde yapılabilecek kolaylıkta anlatımları ve projelendirmelerinin bulunduğu yenilikçi bir platform Instructables. www.instructables.com


3-) Fikrim Geldi
Aklınızdaki projeleri hayata geçirmek istiyorsunuz ancak yeterli sermayeniz bulunmuyor, tam bu durumda KickStarter devreye giriyor. Planlama, projelendirme ve prototip aşamalarını gerçekleştirdikten sonra projenizi desteklemeleri için insanlardan bağış isteyebileceğiniz, ve bağışta bulunup hediyeler kazanabileceğiniz bir platform. www.kickstarter.com

YouTube KanallarıSeyahatleriniz Boyunca Size Yardımcı Olacak Uygulamalar

maps.me 
Bu uygulama Dünyadaki tüm ülkelerin haritalarını ve navigasyon sağlayacak bölümünü ayrı ayrı ve tamamen ücretsiz olarak indirmenize ve kullanmanıza olanak sunuyor. Çevrimdışı olarak da navigasyon hizmeti alabildiğiniz bu uygulamada en önemli özellik kağıt haritalarda olduğu gibi harita üzerine işaretlemeler ve notlar alabilmenizdir. 
Couchsurfing
Couchsurfing uygulaması dünya genelinde evlerini seyahat eden kişilere açan yada seyahat edecek kişilerin tanışacak ve evinde kalınacak arkadaş  bulmak ve iletişime geçmek için aktif olarak kullanılmaktadır. Bu uygulamayı kullanan ev sahipleri misafirlerine çevreyi gezdirebilir yada konaklayabileceği yerler ayarlayabilir. Bu sayede otel kullanmaksızın bir çok yeri gezen çok sayıda genç var.
Fog of World
Bu uygulamayı kullanmaya başladığınızda tüm harita karanlık gözüküyor. Yeni yerler gezdiğiniz taktirde harita üzerinde karanlık yerler aydınlanmaya başlıyor. Online ve offline kullanabileceğiniz bu uygulamanın sadece GPS sinyaline ihtiyacı var. Seyahatleriniz sonunda Dünyanın aslında ne kadar büyük olduğunun farkına varıyorsunuz.


TripAdvisor
Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz noktada veya aramak istediğiniz bir lokasyonda bulunan restoranlar, oteller, yapılacak ve gezilecek yerlerin bilgilerine kolayca erişebilir, daha önce buraları ziyaret etmiş kişilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz. Bunun dışında en uygun fiyatlı otelleri belirleyip rezervasyon yapma imkanı sunmakla birlikte uçak biletinizi de bu uygulama üzerinden ayarlayabilirsiniz.